Narodowy Fundusz Zdrowia

Szpital specjalistyczny Ortovita jest doskonale wyposażonym, nowym

ośrodkiem, w którym każdy pacjent otoczony jest właściwą opieką

Otwarcie Szpitala Ortovita

W dniu 25 lutego 2011r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego Szpitala Specjalistycznego ORTOVITA w Rzeszowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Telewizji Rzeszów oraz regionalnej rozgłośni Polskiego Radia.

Ortopedia Jednego Dnia

Okazuje się, że Szpital Specjalistyczny ORTOVITA jest jedną z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych placówek tego typu na Podkarpaciu. Na uwagę zasługuje fakt, że wykonywane są w nim zabiegi ortopedyczne w systemie Jednego Dnia. Dzięki temu można ograniczyć do minimum czas, stres i ból związany z leczeniem maksymalizując jednocześnie zadowolenie pacjenta. Pomysł opieki dziennej powstał ponad 10 lat temu w USA i Kanadzie. Następnie metodę tą upowszechniono w krajach Europy zachodniej. W Polsce pacjenci mogą korzystać z takich oddziałów od kilku lat. Leczenie przebiega bardzo szybko i praktycznie bezboleśnie w warunkach bardzo korzystnych, zbliżonych do środowiska domowego. Usługi oferowane przez Szpital Ortovita (również Ortopedia Jednego Dnia) świadczone są w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie.

ORTOVITA – szpital przyjazny pacjentom

Na strukturę szpitala składają się między innymi: sala zabiegowa z pełnym wyposażeniem, pokój przygotowawczy i pokój wybudzeń, punkt pielęgniarski, sale chorych 1 i 2-osobowe z telefonem, TV i internetem bezprzewodowym , pokój gościnny dla rodziny operowanego.
Już po samym wejściu do placówki uderza nowatorskie wykończenie wnętrza szpitala z niezwykłą dbałością o szczegóły. Przyjemna kolorystyka utrzymana w tonacji żółto-turkusowej zupełnie odbiega od standardowych konwencji wystroju szpitali. Szybko okazuje się, że nie tylko pod tym aspektem szpital wzbudza pozytywne odczucia. Na każdym kroku rzuca się w oczy nowoczesny i spójny design. Nawet zapach wewnątrz budynku w niczym nie przypomina przygnębiającej woni, do której już chyba przywykliśmy w szpitalach. Zarówno wystrój jak i panująca atmosfera oraz obsługa świadczą o pełnym profesjonalizmie i działaniu w trosce o dobro pacjenta.

Szpital Ortovita zajmuje się w szczególności pacjentami z objawami:

– przewlekłych zespołów bólowych stawów kolanowych,
– stanów pourazowych stawów kolanowych,
– zespołu cieśni kanału nadgarstka ( bóle nocne nadgarstków, cierpnięcie i drętwienie palców I-III dłoni, wypadanie przedmiotów z dłoni, itp.),
– zmian guzowatych i guzopodobnych skóry, tkanki podskórnej i kostnej.

Pacjentom zakwalifikowanym do zabiegów operacyjnych zapewnione jest wykonanie koniecznych badań (krew, mocz, EKG, RTG płuc i inne) wymaganych przez konsultujących lekarzy anestezjologów – przed zabiegami operacyjnymi.

Posiadamy kontrakt z NFZ.