Nowoczesne leczenie haluksów przy użyciu implantów tytanowych !!!

Szpital Specjalistyczny ORTOVITA wśród wykonywanych zabiegów ortopedycznych specjalizuje się w plastyce korekcyjnej palucha koślawego przy użyciu implantów tytanowych.
W przypadku implantów tytanowych kość jest zespalana za pomocą płytki i śrub. Implanty tytanowe są wyjątkowo wytrzymałe, a ich zastosowanie ma na celu doprowadzić do zrostu fragmentów kostnych w odpowiednim położeniu i w jak najkrótszym czasie. Dodatkowo podczas zabiegu – w razie konieczności – usuwa się pacjentowi wyrośl kostną przy paluchu koślawym i przecina przykurczone tkanki miękkie.
Przy zabiegach wykonanych metodą tradycyjną często dochodzi do nawrotu deformacji palców, natomiast przy wszczepieniu implantów tytanowych efekty są długotrwałe.
Metoda ta daje większe gwarancje pacjentom na szybszy powrót do zdrowia, rana pooperacyjna szybciej się goi i cały zabieg przynosi trwałe efekty.
Dodatkową korzyścią użycia implantów tytanowych w usunięciu haluksa jest brak konieczności usuwania płytki po zakończonym procesie leczenia, a tym samym pacjent nie musi poddawać się kolejnemu zabiegowi operacyjnemu.

Kwalifikacje do zabiegów tą metodą wykonuje u nas w szpitalu lek. Artur Harmata.

Zabiegi przy użyciu implantów tytanowych wykonujemy tylko i wyłącznie prywatnie.