Z HISTORII SZPITALA ORTOVITA

Szpital ORTOVITA powstał z inicjatywy lekarzy, którzy mieli na celu zapewnianie jak najlepszej opieki nad pacjentami. Postanowili oni stworzyć placówkę o wysokim standardzie usług medycznych, w którym na pierwszym miejscu jest pacjent i jego potrzeby. Mając odpowiednie specjalizacje, doświadczenie i odbyte liczne szkolenia, podjęli oni decyzję o stworzeniu miejsca, w którym zarówno zabiegi operacyjne jak i opieka nad pacjentem – zarówno przed jak i po operacji będzie na najwyższym poziomie.

Budowę budynku szpitala w Budziwoju – dzisiejszy teren administracyjny miasta Rzeszów – rozpoczęto w sierpniu 2006 roku, a zakończono w sierpniu 2010 roku.

Początki działalności pod nazwą NZOZ „Ortovita” to rok 2008, kiedy to uzyskano pozytywną ocenę w konkursie o wykonywanie świadczeń medycznych z zakresu szpitalnictwa i podpisano umowę o wykonywanie świadczeń medycznych z zakresu Ortopedii i Traumatologii Chirurgia Jednego Dnia. Świadczenia z zakresu Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Chirurgia Jednego Dnia wykonywane były zarówno w Rzeszowie jak i w Przeworsku.

Od lutego 2011 r. personel medyczny korzysta już z pomieszczeń własnego budynku, w którym został utworzony Szpital Specjalistyczny „Ortovita”, mieszczący się obecnie w Rzeszowie, przy ulicy Jana Pawła II 181. Pierwsze zabiegi operacyjne z 24-godzinną hospitalizacją pacjentów z zakresu Ortopedii i Traumatologii Chirurgia Jednego Dnia odbyły się w Szpitalu Specjalistycznym „Ortovita” w dniu 25.02.2011 r.

DLACZEGO MY?

Od otwarcia placówki minęło już ponad 10 lat, a w tym czasie w Szpitalu ORTOVITA wykonano ponad 2000 zabiegów operacyjnych z zakresu ortopedii.

  • Cechuje nas wszechstronność oraz krótkie terminy realizacji.
  • Nasi specjaliści dzięki zdobytemu doświadczeniu i licznym certyfikowanym szkoleniom, pomagają Pacjentom wrócić do sprawności.
  • Leczymy pacjentów po urazach oraz ze schorzeniami wrodzonymi i nabytymi układu kostno-stawowego.
  • Przeprowadzamy zabiegi chirurgiczne z pełnym zabezpieczeniem anestezjologicznym.
  • Indywidualnie i serdecznie podchodzimy do każdego naszego Pacjenta, budując poczucie fachowej opieki medycznej i nie zapominając o pełnej dyskrecji.

Zabiegi operacyjne w Szpitalu Specjalistycznym ORTOVITA wykonujemy zarówno w ramach umowy z NFZ, jak i komercyjnie.